DR125-150-R
Eaton - Electronics Division
Product No:
DR125-150-R
Description:
FIXED IND 15UH 4.27A 29.8MOHM SM
In Stock : 39
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 5.69A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 4.27 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 29.8mOhm
Inductance 15 µH