DR127-150-R
Eaton - Electronics Division
Product No:
DR127-150-R
Description:
FIXED IND 15UH 5.03A 24.7MOHM SM
In Stock : 4835
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 9.66A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 5.03 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 24.7mOhm
Inductance 15 µH