DR127-820-R
Eaton - Electronics Division
Product No:
DR127-820-R
Description:
FIXED IND 82UH 2.09A 143MOHM SMD
In Stock : 73
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 4.06A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.09 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 143mOhm
Inductance 82 µH