DR16180033
MGS ELETRONICA
Product No:
DR16180033
Manufacturer:
MGS ELETRONICA
Package:
Radial
Description:
FIXED INDUCTOR DRW 16 X 18 33 UH
User Guide
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.709" (18.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 8.3 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Supplier Device Package Radial
cms-filter-header-package Bulk
Ratings -
DC Resistance (DCR) 19mOhm
Inductance 33 µH