DR254P20-S
Chip Quik Inc.
Product No:
DR254P20-S
Manufacturer:
Chip Quik Inc.
Description:
DUAL ROW 2.54MM PITCH 20-PIN CON
User Guide
Number of Positions 20
Inner Dimension -
Material Stainless Steel
Thermal Center Pad -
Product Status Active
Thickness -
Series Proto-Advantage DR
Type -
Mfr Chip Quik Inc.
Pitch 0.100" (2.54mm)