DR4560D45R
Sensata-Crydom
Product No:
DR4560D45R
Manufacturer:
Sensata-Crydom
Description:
SSR RELAY SPST-NO 45A 48-600V
User Guide
Load Current 45 A
Termination Style Screw Terminal
Output Type AC
Circuit SPST-NO (1 Form A)
Voltage - Load 48 V ~ 600 V
Mounting Type DIN Rail
Product Status Active
Supplier Device Package -
Series DR45
Package / Case SSR with Integrated Heat Sink
Mfr Sensata-Crydom
Package Bulk
Voltage - Input 4 ~ 32VDC