DRAP124-821-R
Eaton - Electronics Division
Product No:
DRAP124-821-R
Description:
FIXED IND 820UH 406MA 3.09OHM SM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 165°C
Current - Saturation (Isat) 697mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.181" (4.60mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 406 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 3.09Ohm Max
Inductance 820 µH