DRAP125-470-R
Eaton - Electronics Division
Product No:
DRAP125-470-R
Description:
FIXED IND 47UH 2.59A 97 MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 165°C
Current - Saturation (Isat) 3.13A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.240" (6.10mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.59 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 97mOhm Max
Inductance 47 µH