DRAP125-681-R
Eaton - Electronics Division
Product No:
DRAP125-681-R
Description:
FIXED IND 680UH 673MA 1.44OHM SM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 165°C
Current - Saturation (Isat) 834mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.240" (6.10mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 673 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 1.44Ohm Max
Inductance 680 µH