DRC26-50S04
TE Connectivity Deutsch Connectors
Product No:
DRC26-50S04
Description:
CONN FML HSG 50POS 4.42MM
In Stock : 124
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Rows 5
Number of Positions 50
Color Black
Contact Type Female Socket
Row Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Fastening Type -
Product Status Active
Insulation Material Polyamide (PA), Nylon, Glass Filled
Series DRC
Note Contacts Not Included
Mfr TE Connectivity Deutsch Connectors
Pitch 0.174" (4.42mm)