DS1-20-0001
SCHURTER Inc.
Product No:
DS1-20-0001
Manufacturer:
SCHURTER Inc.
Description:
CMC 630MA 2LN TH
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 700mOhm
Approval Agency -
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.787" L x 0.787" W (20.00mm x 20.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series DS
Voltage Rating - DC 600V
Package / Case Radial
Number of Lines 2
Current Rating (Max) 630mA