DS1501-9ERBG
Bel Power Solutions
Product No:
DS1501-9ERBG
Manufacturer:
Bel Power Solutions
Description:
DC/DC DIN RAIL SUPPLY 15V 98W
User Guide
DC Voltage - Input (Max) 220V
Product Status Active
Current - Output (Max) 6.5A
DC Voltage - Input (Min) 44V
Efficiency 86%
Mfr Bel Power Solutions
Features Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 71°C (With Derating)
Input Type DC
Applications ITE (Commercial), Railway
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Minimum Load Required -
Approval Agency cCSAus, CE, NEMKO
Voltage - Output 1 15V
Size / Dimension 6.77" L x 4.37" W x 1.86" H (171.9mm x 111.0mm x 47.2mm)
Number of Outputs 1
Series MelcherS
Power (Watts) 98W