DS2660-9ER
Bel Power Solutions
Product No:
DS2660-9ER
Manufacturer:
Bel Power Solutions
Description:
DC/DC CONVERTER 2X24V 96W
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 71°C
Applications ITE (Commercial), Railway
Voltage - Output 2 24V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 220V
Voltage - Output 4 -
Approval Agency cCSAus, CE, TUV
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.60" L x 4.40" W x 2.40" H (168.0mm x 111.0mm x 60.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 2A, 2A
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 44V
Series Melcher S (100W)
Power (Watts) 96W
Type Enclosed, Conformal Coated
Efficiency 83%