Home / Oscillators / DSA1121CA1-024.0000TV01
minImg
DSA1121CA1-024.0000TV01
Microchip Technology
Product No:
DSA1121CA1-024.0000TV01
Manufacturer:
Microchip Technology
Description:
OSC MEMS AUTO -40C-125C SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Supply (Disable) (Max) 22mA
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 35mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q100
Series DSA1121
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 6-VDFN
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.63V
Output CMOS
Mfr Microchip Technology
Base Resonator MEMS
Frequency 24 MHz