Home / Oscillators / DSA1124DL1-100.0000VAO
minImg
DSA1124DL1-100.0000VAO
Microchip Technology
Product No:
DSA1124DL1-100.0000VAO
Manufacturer:
Microchip Technology
Description:
MEMS OSC AUTO LOWPWR -40C-105C
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Supply (Disable) (Max) 22mA
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 42mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q100
Function Enable/Disable
Series DSA1124
Type XO (Standard)
Package / Case 6-VDFN
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.6V
Output HCSL
Mfr Microchip Technology
Base Resonator MEMS
Frequency 100 MHz