Home / Oscillators / DSC1033BI2-024.7619T
minImg
DSC1033BI2-024.7619T
Microchip Technology
Product No:
DSC1033BI2-024.7619T
Description:
MEMS OSC XO 24.7619MHZ CMOS SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Frequency Stability ±25ppm
Current - Supply (Max) 3mA (Typ)
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Function Standby (Power Down)
Series DSC1033, PureSilicon™
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Base Resonator MEMS
Frequency 24.7619 MHz