Home / Oscillators / DSC1033CC2-025.0000T
minImg
DSC1033CC2-025.0000T
Microchip Technology
Product No:
DSC1033CC2-025.0000T
Description:
MEMS OSC XO 25.0000MHZ CMOS SMD
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Frequency Stability ±25ppm
Current - Supply (Max) 10mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Base Resonator MEMS
Frequency 25 MHz