Home / Oscillators / DSC1033CE2-050.0000
minImg
DSC1033CE2-050.0000
Microchip Technology
Product No:
DSC1033CE2-050.0000
Description:
MEMS OSC XO 50.0000MHZ CMOS SMD
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Frequency Stability ±25ppm
Current - Supply (Max) 4mA (Typ)
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Obsolete
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Base Resonator MEMS
Frequency 50 MHz