Home / Oscillators / DSC1033DC1-012.0000
minImg
DSC1033DC1-012.0000
Microchip Technology
Product No:
DSC1033DC1-012.0000
Description:
MEMS OSC XO 12.0000MHZ CMOS SMD
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 3mA (Typ)
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Obsolete
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Base Resonator MEMS
Frequency 12 MHz