Home / Oscillators / DSC1033DI2-033.3330
minImg
DSC1033DI2-033.3330
Microchip Technology
Product No:
DSC1033DI2-033.3330
Description:
MEMS OSC XO 33.3330MHZ CMOS SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Frequency Stability ±25ppm
Current - Supply (Max) 3mA (Typ)
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Base Resonator MEMS
Frequency 33.333 MHz