Home / Oscillators / DSC1104DL2-026.0000
minImg
DSC1104DL2-026.0000
Microchip Technology
Product No:
DSC1104DL2-026.0000
Description:
MEMS OSC 26MHZ HCSL 25PPM 2.5X2.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Supply (Disable) (Max) 95µA
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Frequency Stability -
Current - Supply (Max) 42mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Function Standby (Power Down)
Series DSC1104
Type XO (Standard)
Package / Case 6-VDFN
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.6V
Output HCSL
Mfr Microchip Technology
Base Resonator MEMS
Frequency 26 MHz