Home / Oscillators / DSC1121DM2-025.0000B
minImg
DSC1121DM2-025.0000B
Microchip Technology
Product No:
DSC1121DM2-025.0000B
Manufacturer:
Microchip Technology
Description:
OSC MEMS AUTO -40C-125C SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Supply (Disable) (Max) 22mA
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Frequency Stability ±25ppm
Current - Supply (Max) 35mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series DSC1121
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 6-VDFN
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.6V
Output CMOS
Mfr Microchip Technology
Base Resonator MEMS
Frequency 25 MHz