Home / Oscillators / DSC1124BM1-100.0000
minImg
DSC1124BM1-100.0000
Microchip Technology
Product No:
DSC1124BM1-100.0000
Description:
MEMS OSC LOW JITTER 100MHZ HCSL
User Guide
Operating Temperature -
Current - Supply (Disable) (Max) 22mA
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 42mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Function Enable/Disable
Series DSC1124
Type XO (Standard)
Package / Case 6-VDFN
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.6V
Output HCSL
Mfr Microchip Technology
Base Resonator MEMS
Frequency 100 MHz