Home / Oscillators / DSC1203DA3-333M3333T
minImg
DSC1203DA3-333M3333T
Microchip Technology
Product No:
DSC1203DA3-333M3333T
Manufacturer:
Microchip Technology
Description:
MEMS OSC, LOW JITTER, 333.3333MH
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Supply (Disable) (Max) 5µA
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Frequency Stability ±20ppm
Current - Supply (Max) 32mA (Typ)
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series DSC1203
Function Standby (Power Down)
Type XO (Standard)
Package / Case 6-VDFN
Voltage - Supply 2.5V ~ 3.3V
Output LVDS
Mfr Microchip Technology
Base Resonator MEMS
Frequency 333.3333 MHz