Home / Oscillators / DSC6001ML3B-026.0000
minImg
DSC6001ML3B-026.0000
Microchip Technology
Product No:
DSC6001ML3B-026.0000
Description:
MEMS OSC 2016 20PPM
User Guide
Operating Temperature -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Frequency Stability -
Current - Supply (Max) 1.3mA (Typ)
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q100
Function Enable/Disable
Series DSC60XX
Type XO (Standard)
Package / Case 4-VFLGA
Voltage - Supply 1.71V ~ 3.63V
Base Resonator MEMS
Frequency 26 MHz