Home / Oscillators / DSC6003MI2B-026.0000T
minImg
DSC6003MI2B-026.0000T
Microchip Technology
Product No:
DSC6003MI2B-026.0000T
Description:
MEMS OSC 2016 25PPM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Frequency Stability ±25ppm
Current - Supply (Max) 1.3mA (Typ)
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q100
Function Enable/Disable
Series DSC60XX
Type XO (Standard)
Package / Case 4-VFLGA
Voltage - Supply 1.71V ~ 3.63V
Base Resonator MEMS
Frequency 26 MHz