Home / Oscillators / DSC6011HA2B-032K768
minImg
DSC6011HA2B-032K768
Microchip Technology
Product No:
DSC6011HA2B-032K768
Description:
MEMS OSC AUTO -40C-125C
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Supply (Disable) (Max) 1.5µA
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Frequency Stability ±25ppm
Current - Supply (Max) 1.3mA (Typ)
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q100
Function Standby (Power Down)
Series DSC60XXB
Type XO (Standard)
Package / Case 4-VFLGA
Voltage - Supply 1.8V ~ 3.3V
Base Resonator MEMS
Frequency 32.768 kHz