Home / Oscillators / DSC6011MA3B-020.0000T
minImg
DSC6011MA3B-020.0000T
Microchip Technology
Product No:
DSC6011MA3B-020.0000T
Description:
OSC MEMS LOW PWR SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Frequency Stability ±20ppm
Current - Supply (Max) 1.3mA (Typ)
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q100
Function Standby (Power Down)
Series DSC60XXB
Type XO (Standard)
Package / Case 4-VFLGA
Voltage - Supply 1.71V ~ 3.63V
Base Resonator MEMS
Frequency 20 MHz