Home / Oscillators / DSC6102MI2A-052.0000
minImg
DSC6102MI2A-052.0000
Microchip Technology
Product No:
DSC6102MI2A-052.0000
Description:
MEMS OSCILLATOR ULTRA LOW POWER
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Frequency Stability ±25ppm
Current - Supply (Max) 3mA (Typ)
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status Obsolete
Ratings AEC-Q100
Series DSC61XX
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 4-VLGA
Voltage - Supply 1.8V ~ 3.3V
Base Resonator MEMS
Frequency 52 MHz