Home / Oscillators / DSC6301JE2AB-024.0000
minImg
DSC6301JE2AB-024.0000
Microchip Technology
Product No:
DSC6301JE2AB-024.0000
Manufacturer:
Microchip Technology
Description:
MEMS OSCILLATOR SMD
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth ±0.25%, Center Spread
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Frequency Stability ±25ppm
Current - Supply (Max) 3mA (Typ)
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q100
Series DSC63XXB
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 4-VLGA
Voltage - Supply 1.71V ~ 3.63V
Output LVCMOS
Mfr Microchip Technology
Base Resonator MEMS
Frequency 24 MHz