Home / Oscillators / DSC6331CE1CA-033.3333T
minImg
DSC6331CE1CA-033.3333T
Microchip Technology
Product No:
DSC6331CE1CA-033.3333T
Description:
SPREAD SPECTRUM MEMS OSC +-1.0%
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth ±1.00%, Center Spread
Absolute Pull Range (APR) ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Frequency Stability -
Current - Supply (Max) 3mA (Typ)
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series DSC63XX
Function -
Type XO (Standard)
Package / Case 4-VDFN
Voltage - Supply 1.8V ~ 3.3V
Base Resonator MEMS
Frequency 33.3333 MHz