Home / Oscillators / DSC6332CI2CA-035.0000
minImg
DSC6332CI2CA-035.0000
Microchip Technology
Product No:
DSC6332CI2CA-035.0000
Description:
MEMS OSC XO 35.0000MHZ LVCMOS
In Stock : 476
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) 80µA (Typ)
Spread Spectrum Bandwidth ±1.00%, Center Spread
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Frequency Stability ±25ppm
Current - Supply (Max) 3mA (Typ)
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series DSC63XX
Function -
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 1.8V ~ 3.3V
Output LVCMOS
Mfr Microchip Technology
Base Resonator MEMS
Frequency 35 MHz