DT028BTFT
Displaytech
Product No:
DT028BTFT
Manufacturer:
Displaytech
Description:
DISPLAY MODULE
In Stock : 88
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Touchscreen -
Viewing Area 43.20mm W x 57.60mm H
Dot Pixels 320 x 240 (QVGA)
Display Mode Transmissive
Product Status Active
Graphics Color Red, Green, Blue (RGB)
Diagonal Screen Size 2.8" (71.12mm)