DTLC1553-1
iNRCORE, LLC
Product No:
DTLC1553-1
Manufacturer:
iNRCORE, LLC
Description:
TRANSFORMER PBC
User Guide
Inductance -
Series -
Height - Seated (Max) 0.155" (3.94mm)
Mfr iNRCORE, LLC
Turns Ratio - Primary:Secondary 1CT:1CT, 1CT:0.707CT
Package Tube
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.930" L x 0.630" W (23.62mm x 16.00mm)