DTS1200A230LG
Hammond Manufacturing
Product No:
DTS1200A230LG
Manufacturer:
Hammond Manufacturing
Description:
CLIMATE CONTROL 1200BTU SIDE MT
User Guide
Series DTS
Type Air Conditioning Unit
Specifications A/C Unit, 1200 BTU
Shipping Info Shipped from Digi-Key
Mfr Hammond Manufacturing
Package Box
Size / Dimension 14.76" L x 7.48" W x 13.00" H (374.9mm x 190.0mm x 330.2mm)
Product Status Obsolete
Weight 40 lbs (18.1 kg)
Voltage - Input 230VAC