DTS150133UDC-P5N
CUI Inc.
Product No:
DTS150133UDC-P5N
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 20W
User Guide
Operating Temperature 10°C ~ 40°C
Polarization Negative Center
Form Desktop (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Approval Agency -
Input Connector IEC 320-C8
Size / Dimension 4.33" L x 2.36" W x 1.34" H (110.0mm x 60.0mm x 34.0mm)
Product Status Obsolete
Weight -
Current - Output (Max) 1.33A
Series -
Power (Watts) 20 W
No Load Power Consumption -
Region Utilized -
Cord Length 72" (1.83m)
Efficiency 70%
Voltage - Output 15V
Mfr CUI Inc.
Package Bulk
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC