DV18-250B-3K
Panduit Corp
Product No:
DV18-250B-3K
Manufacturer:
Panduit Corp
Description:
CONN QC RCPT 18-22AWG 0.250
In Stock : 7560
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Insulation Non-Mating End Insulated
Tab Width 0.250" (6.35mm)
Tab Length -
Tab Thickness 0.032" (0.81mm)
Color Red
Terminal Type Standard
Contact Finish Tin
Termination Crimp
Gender Female
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Product Status Active
Wire Gauge 18-22 AWG
Series Disco™
Length - Overall 0.830" (21.08mm)
Insulation Diameter 0.150" (3.81mm)