E16/12/5-3C90
Ferroxcube
Product No:
E16/12/5-3C90
Manufacturer:
Ferroxcube
Package:
E 16 x 12 x 5
Description:
FERRITE CORE E 3C90
User Guide
Tolerance -
Material 3C90
Core Type E
Product Status Active
Supplier Device Package E 16 x 12 x 5
Series -
Length 0.630" (16.00mm)
Gap -
Mfr Ferroxcube
Height 0.482" (12.25mm)
Package Bulk
Width 0.191" (4.85mm)