E2B-M30KS15-WP-B2 2M
Omron Automation and Safety
Product No:
E2B-M30KS15-WP-B2 2M
Description:
SENSOR PROX INDUCTIVE 15MM CYL
In Stock : 4
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Ingress Protection IP67
Termination Style Cable Leads
Sensing Distance 0.591" (15mm)
Output Type PNP-NC, 3-Wire
Response Frequency 250Hz
Shielding Shielded
Series E2B
Package / Case Cylinder, Threaded - M30
Sensor Type Inductive
Voltage - Supply 10V ~ 30V