E2E-X10MB2L18-M1
Omron Automation and Safety
Product No:
E2E-X10MB2L18-M1
Description:
SENSOR INDUCT 10MM PNP M18 NC
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Ingress Protection IP67, IP69K
Termination Style Connector
Sensing Distance 0.394" (10mm)
Output Type PNP-NC, 3-Wire
Response Frequency 400Hz
Shielding Unshielded
Series E2E NEXT
Package / Case Cylinder, Threaded - M18
Sensor Type Inductive
Voltage - Supply 10V ~ 30V