E2E-X30MB2L18-M1
Omron Automation and Safety
Product No:
E2E-X30MB2L18-M1
Description:
SENSOR INDUCT 30MM PNP M18 NC
In Stock : 3
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Ingress Protection IP67, IP69K
Termination Style Connector
Sensing Distance 1.181" (30mm)
Output Type PNP-NC, 3-Wire
Response Frequency 200Hz
Series E2E NEXT
Package / Case Cylinder, Threaded - M18
Sensor Type Inductive
Voltage - Supply 10V ~ 30V