E2E-X50MB1DL30 2M
Omron Automation and Safety
Product No:
E2E-X50MB1DL30 2M
Description:
SENSOR INDUCT 50MM PNP M30 NO
In Stock : 1
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Ingress Protection IP67, IP69K
Termination Style Cable Leads
Sensing Distance 1.969" (50mm)
Output Type PNP-NO, 3-Wire
Response Frequency 100Hz
Shielding Unshielded
Product Status Active
Indicator LED
Series E2E NEXT
Package / Case Cylinder, Threaded - M30
Sensor Type Inductive
Voltage - Supply 10V ~ 30V