E2Q5-N20F3-M1
Omron Automation and Safety
Product No:
E2Q5-N20F3-M1
Description:
SENSOR PROX INDUCTIVE 20MM MOD
In Stock : 2
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 85°C
Ingress Protection IP67, IP69K
Termination Style Connector
Sensing Distance 0.787" (20mm)
Output Type PNP-NC/NO, 3-Wire
Response Frequency 150Hz
Shielding Shielded
Product Status Active
Indicator LED
Series E2Q
Package / Case Module
Sensor Type Inductive
Voltage - Supply 10V ~ 30V