E2Q6-N20F3-H
Omron Automation and Safety
Product No:
E2Q6-N20F3-H
Description:
SENSOR PROX INDUCT 20MM IP67 MOD
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Ingress Protection IP67
Termination Style Connector
Sensing Distance 0.787" (20mm)
Output Type PNP-NC/NO, 3-Wire
Response Frequency 150Hz
Shielding Shielded
Product Status Active
Indicator LED
Series E2Q
Package / Case Module
Sensor Type Inductive
Voltage - Supply 10V ~ 30V