E3AS-L80MN M3
Omron Automation and Safety
Product No:
E3AS-L80MN M3
Description:
PHOTOELECTRIC SENSOR; BACKGROUND
In Stock : 6
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 55°C
Ingress Protection IP67, IP69K
Response Time 1ms
Sensing Distance 0.394" ~ 3.150" (10.00mm ~ 80.00mm)
Output Configuration NPN
Sensing Method Background Suppression
Light Source Red (650nm)
Product Status Active
Connection Method Connector
Series E3AS-L
Voltage - Supply 10V ~ 30V