Home / Ferrite Cores / E43/10/28-3C95-A400-E
minImg
E43/10/28-3C95-A400-E
Ferroxcube
Product No:
E43/10/28-3C95-A400-E
Manufacturer:
Ferroxcube
Package:
E 43 x 10 x 28
Description:
FERRITE CORE E 3C95
User Guide
Tolerance -
Material 3C95
Core Type E
Product Status Active
Supplier Device Package E 43 x 10 x 28
Series -
Length 1.700" (43.20mm)
Gap -
Mfr Ferroxcube
Height 0.374" (9.50mm)
Package Bulk
Width 1.098" (27.90mm)