E52-THE-E5L-0-100C 0.5M
Omron Automation and Safety
Product No:
E52-THE-E5L-0-100C 0.5M
Description:
THERMISTOR SENSOR
User Guide
Diameter - Protective Tube 4mm
Series E52
Length - Lead Wire 19.68" (500mm)
Element Type Thermistor
Terminal Type Exposed Lead Wires
Mfr Omron Automation and Safety
Temperature Range 0°C ~ 100°C
Package Bulk
Product Status Active
Length - Protective Tube 100mm