Home / Ferrite Cores / E64/10/50-3C92-A1000-E
minImg
E64/10/50-3C92-A1000-E
Ferroxcube
Product No:
E64/10/50-3C92-A1000-E
Manufacturer:
Ferroxcube
Package:
E 64 x 10 x 50
Description:
FERRITE CORE E 3C92
User Guide
Tolerance -
Material 3C92
Core Type E
Product Status Active
Supplier Device Package E 64 x 10 x 50
Series -
Length 2.520" (64.00mm)
Gap -
Mfr Ferroxcube
Height 0.402" (10.20mm)
Package Bulk
Width 2.000" (50.80mm)