Home / LCD, OLED, Graphic / E70RA1-I-MW1530-CA
minImg
E70RA1-I-MW1530-CA
Focus LCDs
Product No:
E70RA1-I-MW1530-CA
Manufacturer:
Focus LCDs
Description:
7.0" TFT IPS SUNLIGHT READABLE
User Guide
Touchscreen Capacitive
Viewing Area 155.08mm W x 86.92mm H
Dot Pixels 1024 x 600
Controller Type -
Display Mode Transmissive
Product Status Active
Graphics Color Red, Green, Blue (RGB)
Diagonal Screen Size 7" (177.80mm)