Home / Oscillators / EB13E2J2H-50.000M TR
minImg
EB13E2J2H-50.000M TR
Ecliptek
Product No:
EB13E2J2H-50.000M TR
Manufacturer:
Ecliptek
Description:
OSC XO 50MHZ 3.3V CMOS SMD
In Stock : 1615
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) 10µA
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)
Frequency Stability ±25ppm
Current - Supply (Max) 6mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series EB13E2
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output CMOS
Mfr Ecliptek
Base Resonator Crystal
Frequency 50 MHz